Łomża
Parafia św. Brunona

Gdzie miłość wzajemna i dobroć,
tam znajdziesz Boga żywego.

Słowo Ewangelii

Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie…,

Wtorek - 19. września br. -  godz. 18.00 - zapraszamy.

Kościół Św. Brunona w Łomży

Ogłoszenia Parafialne Parafii św. Brunona

XXIV Niedziela Zwykła  -  17 września 2017

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

3. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny.

Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach grup parafialnych:

Odnowa w Duchu Świętym (wtorek po Mszy św. o godz.1800)

Zespół Soli Deo (próby w  piątek - godz.1900)

Schola dziecięca (próby w  sobotę - godz.900)

Chór parafialny (próby w  środę po Mszy św. o godz. 1800)

Ministranci (zbiórki w piątek -  godz. 1500)

Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca ( spotkania w czwartek - godz.1800)

Ruch rodzin Nazaretańskich (spotkania w poniedziałek o godz. 1700)

Rycerze Kolumba (ostatni piątek miesiąca - godz.1800)

Różaniec rodziców za dzieci (pierwszego każdego miesiąca o godz. 1700)

Wspólnota Intronizacji NSPJ (adoracja w niedzielę po Mszy św. o godz. 700)

Parafialny zespół Caritas (spotkania w pierwszy wtorek miesiąca o godz. 1600)

Parafialna świetlica „Bonifacy”

Ruch modlitewny Adoremus – adoracja w ostatnią niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00

Ruch dla małżeństw – Equipes Notre-Dame – informacja nt. spotkań u ks. proboszcza

Kółka różańcowe – pierwsza niedziele miesiąca po Mszy Św. o godz. 11.00 - konferencja

4. W sobotę - 23. września na Mszy św. o godz. 18.00 - przygotowanie liturgiczne do i Komunii Św. dzieci Kl.III i ich rodziców.

5. W przyszłą niedzielę - 24. września - o godz. 11.00 - Msza Św. w intencjach rodzin z ul. Nowogrodzkiej, Kanarkowej i Słowikowej, które nawiedzał Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. po Mszy Św. Obraz rozpocznie peregrynacje w rodzinach na ul. Przyjaźni (od nr 3) oraz Partyzantów i ulicach przybocznych.

6. W przyszłą niedzielę - po Mszy Św. o godz. 18.00 - Adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez grupę "Adoremus".

7. Trwają prace związane z odnowieniem elewacji na wieży-dzwonnicy, wymianą żaluzji z drewnianych na na aluminiowe, wymianą pokrycia dachowego, konserwacją i iluminacją krzyża na wieży.

Posłaniec Św. Brunona

Rachunek Bankowy Parafii