WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24.05.2020

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

6. Od przyszłej niedzieli zawieszamy transmisje mszy świętych z naszej parafii. Wracamy również do układu mszy sprzed pandemii o 8:00; 10:00; 12:00 i 16:00

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych

8. Modlitwa o urodzaje w poniedziałek o 12:00 Jemielite Wypychy a o 20:00 Konopki Młode; Wtorek o 19:00 Kołaczki a o 20:00 Stare Ratowo

9. Błogosławieństwo parafii Najświętszym Sakramentem będzie trwało do soboty. Od 9:00 do 11:00 włączcie się modlitewnie w ten czas.

10. Zachęcam do sięgnięcia do prasy katolickiej. Idziemy; Dobre nowiny.

11. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafiI

12. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności Grzegorza Tyszko l. 58 zamieszkałego Ratowo Piotrowo. Wieczny odpoczynek

MASECZKI NADAL OBOWIĄZUJĄ W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ