DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9.082020

1. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Dla naszej parafii jest to odpust wezwania kościoła. Suma odpustowa o godzinie 12:00 proszę o liczny udział w uroczystości ale jednocześnie o zachowanie dystansu społecznego.

2. Tego dnia upamiętnimy osoby wywiezione z terenu naszej gminy do nieludzkiej ziemi. Msza święta w intencji sybiraków o godzinie 9:00, a następnie odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w kaplicy cmentarnej.

3. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4. Tarczę różańcową niech podejmą w tym tygodniu

10.08.2020

Chomentowo

11.08.2020