DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.
 3. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30, w niedzielę po mszy o godz. 10:00.
 4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 5. We środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 6. W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 7. Pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po mszy wieczornej do godziny 20:00.
 8. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy o godzinie 7:00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać pół godziny przed mszą świętą. Chorych odwiedzimy od 8:30
 9. W sobotę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 10. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii. Te duchowe jak i materialne.
 11. W tym tygodniu odprowadziliśmy na nasz cmentarz: Jerzego Wojciecha Mierzejewskiego l. 71 zamieszkałego w Piastowie pochodzącego ze wsi Stare Duchny.